اقامت یونان از طریق تمکن مالی FIP

  • سرمایه گذاری در یونان (تمکن مالی)
اقامت یونان از طریق تمکن مالی

اقامت یونان از طریق تمکن مالی


كسب

اقامت اتحاديه اروپا از يونان

به صورت

تمكن مالي

جهت جذب توريستهاي مرفه و سرمايه دار ايجاد گرديد. در اين روش financially independent person كه به صورت مخفف به آن FIP ميگويند ، فرد متقاضي ملزم به نشان دادن توان مالي جهت زندگي كردن در

كشور يونان

به مدت ٢ سال بدون نياز به هر گونه فعاليت اقتصادي ميباشد. اثبات داشتن سرمايه كافي و توان زندگي در كشور يونان بدون داشتن فعاليت اقتصادي از ٢ راه متداول تر ميباشد كه در ذيل به اختصار به ان ميپردازيم.
الف)اثبات داشتن درآمدهاي ثابت ماهيانه همچون سود سهام، اجاره از مستغلات و ....
ب)افتتاح حساب در كشور يونان و واريز مبلغي معادل خرج ١ سال زندگي در كشور يونان كه پس از

اخذ كارت اقامت اتحاديه اروپا

قابل دسترسی و برداشت میباشد . مبلغ مشخص شده با توجه به استاندارد هاي

اداره مهاجرت كشور يونان

جهت واجد الشرايط بودن ، به صورت ماهيانه براي فرد اول متقاضي ٢٠٠٠ يورو و براي همسر ٢٠٪؜؜ مبلغ ذكر شده و براي هر يك از فرزندان ١٥٪؜ ميباشد. مدت

اخذ اقامت یونان از طريق تمكن مالي

٢ ساله ميباشد و پس از آن قابل تمديد به دفعات متوالي به صورت ٣ ساله ميباشد.

روند تفضیلی

اخذ اقامت یونان

از طریق تمکن مالی یا (FIP)

قدم اول: مشاوره حضوری

در این مشاوره شرایط و مدارک شخصی متقاضی توسط کارشناسان مؤسسه مهاجرتی آوانا بررسی می شود و درصورت هرگونه نقص راهنمایی های لازم جهت رفع آن و تکمیل شدن مدارک انجام می شود.
پس از کامل شدن مدارک اقدامات لازم از طرف مجموعه مهاجرتی آوانا جهت اخذ نوبت از اداره vfs انجام می شود.مدت زمان تقریبی از زمان تکمیل مدارک تا گرفتن نوبت و صدور ویزای اولیه (ویزای توریستی)و گرفتن ویزا بسته به حجم کار سفارت یونان 25 تا 35 روز می باشد.

قدم دوم: حضور درکشور یونان

پس از اخذ ویزای توریستی اولیه، شخص متقاضی در سفر به کشور یونان با همراهی کامل مجموعه مهاجرتی آوانا اقدام به گرفتن کد مالیاتی می نماید و پس از آن با توجه به هماهنگی از قبل با بانک مربوطه اقدام به افتتاح حساب بانکی می نماید. در همین سفر شخص متقاضی به وکیل اداره مهاجرت برای پیگیری امور اقامتی وکالت می دهد و سپس به ایران برمی گردد.

قدم سوم: گرفتن ویزای مهاجرتی (تایپ D)

پس از مراجعت شخص متقاضی به ایران، با توجه به مدارک آماده شده توسط وکیل در سفر اول، مبنی بر افتتاح حساب بانکی، کد مالیاتی و وقت تعیین شده جهت حضور مجدد و انگشت نگاری در کشور یونان، مجموعه مهاجرتی آوانا اقدام به اخذ نوبت مجدد از VFS جهت صدور ویزای مهاجرتی (تایپ D) می نماید. این ویزا برای شخص متقاضی و خانواده واجد شرایط ایشان صادر می شود.

قدم چهارم: حضور مجدد در کشور یونان و اخذ بلوکارت

با توجه به وقت مشخص شده توسط وکیل برای انگشت نگاری در اداره مهاجرت کشور یونان، شخص متقاضی و خانواده ایشان یکروز قبل از تاریخ مشخص شده در کشور یونان حاضر می شوند. در روز انگشت نگاری به همراهی نماینده مجموعه آوانا و وکیل در اداره مهاجرت کشور یونان اقدامات لازم در کمتر از چند ساعت انجام می شود و همزمان کارتهای اقامت افراد متقاضی صادر و تحویل می شود.
صدور بلو کارتها به معنای آزادی ورود و خروج و حضور بدون محدودیت 2 ساله در کشور یونان می باشد و نه حوزه شینگن. آزادی تردد در حوزه شینگن نیاز به کارت اقامت اتحادیه اروپا دارد که در مدت زمان 2 تا 3 ماه پس از اخذ بلوکارت صادر می شود. گرفتن این کارت از اداره مهاجرت از دو طریق ممکن می باشد.
الف) توسط شخص متقاضی در صورت حضور ایشان در کشور یونان
ب) توسط وکیل که در اینصورت وظیفه تحویل این کارت ها در ایران به عهده مجموعه مهاجرتی آوانا می باشد.

شرایط لازم برای گرفتن اقامت یونان از طریق تمکن مالی


عدم سوء پیشینه
داشتن حساب بانکی با گردش قابل قبول ( تمکن مالی )
مدرک اثبات شغلی
سند ملکی ( اختیاری )
مزایای اقامت یونان از طریق تمکن مالی
عدم نیاز به حضور در یونان
عدم نیاز به ویزا برای مسافرت و تردد نامحدود در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا، حوزه شینگن
عدم نیاز به دانستن یا داشتن مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
عدم نیاز به داشتن تجارت در یونان و استخدام پرسنل
معافیت مالیاتی
اقامت دائم شما به راحتی قابل تمدید می باشد. (با کمترین هزینه )
دوره زمانی مورد نیاز برای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی از زمان تحویل تمامی مدارک مورد نیاز بمدت 3 تا 4 ماه تا اخذ اقامت فرد متقاضی و خانواده
تماس با ماتماس باما