سوالات متداول درباره مهاجرت یا اقامت یونان

آیا اقامت یونان بدون سرمایه گذاری امکان پذیر است؟

بله اقامت یونان بدون سرمایه گذاری با شرایط خاصی امکان پذیر است
1- در ابتدا لازم است برای اخذ اقامت یونان حداقل۲ سند ملکی داشته باشید.

۲-باید نشان دهید که در ایران درآمد ثابت دارید، به این معنی که از روش هایی که مورد قبول است (اجاره گرفتن از ملک، سود از سپرده بانکی، درامد های ثابت شغلی ، سود سهام و یا…) ثابت کنید که مجموعا ماهیانه معادل ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان در ایران درآمد ثابت دارید.

۳- باید در مدت زمان دریافت کارت اقامت (حدودا ۲ ماه)، معادل ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان موجودی حساب در بانک شخصی خودتان در ایران بگذارید.

مواردی که در بالا عنوان شده است، مهم ترین مسائل برای دریافت کارت اقامت یونان از طریق تمکن مالی می باشد.

مدارک مورد نیاز دیگر: مدارک شغلی، مدارک شناسایی و اسناد ازدواج می باشند.

آیا اقامت یونان از نظر اقتصادی به صرفه است؟

شاید کشور یونان اقتصاد مناسبی بین کشور های اروپایی نداشته باشد اما اگر یک ایرانی قصد اقامت یونان را داشته باشد این مسعله برایش حائز اهمیت نیست؛و برای ایرانیان این کار از همه نظر به صرفه است زیرا تسهیلات زیادی از سوی دولت یونان برای افرادی که قصد اقامت یونان را دارند در نظر گرفته شده است.

اقامت در یونان یا مهاجرت به یونان چه شرایطی دارد؟

اقامت یونان یکی محبوب ترین روشهای اخذ اقامت اروپا توسط هموطنان ایرانی می باشد. این روش آسانترین و سریعترین روش اخذ اقامت اروپاست. این نوع اقامت یونان بدون سرمایه گذاری ، بدون ثبت شرکت می باشد و متقاضی معاف از پرداخت مالیات در کشور یونان است. این کشور با طبیعت بکر و بی نظیر و تاریخچه ای غنی میتواند مقصد مناسبی برای مهاجرت ایرانیان باشد.علاوه براینکه شرایط و تسهیلات مناسبی برای مهاجران توسط دولت یونان در نظر گرفته شده است.بنابر این اقامت یونان میتواند گزینه ی بسیار مناسبی برای مهاجرت باشد.

یونان با بیش از شصت جزیره قابل سکونت، مکان های تاریخی که چهار هزاره، سواحل بتونی و ارتفاعات کوهستانی را در بر می گیرد و طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری در یونان برای کشف، بعنوان یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری در اروپا نیز میباشد.
اقامت یونان
مزایای اخذ اقامت یونان با قانون تمکن مالی

حق سفر بدون محدویت زمانی در تمام نواحی شنگن بدون نیاز به ویزا

حق زندگی در کشورهای عضو شنگن

حق تمدید سالانه مجوز اقامت
سهولت در تمدید اقامت

عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور یونان
عدم نیاز به مدرک زبان

حق ورود و خروج بدون محدودیت به کشور یونان

حق راه اندازی کسب و کار آزادانه

حق تحصیل فرزندان در تمام نواحی حوزه شنگن
امکان افتتاح حساب بانکی در کشورهای اروپایی با کارت اقامت یونان


اخذ اقامت یونان از طریق قانون تمکن مالی برای خانواده

براساس قوانین مهاجرت، دولت یونان برای افراد غیر اروپایی که دارای تمکن مالی در کشور خود هستند مجوز اقامت یونان را صادر میکند. مجوز اقامت یونان به افراد کشور های خارجی در صورت که دارای تمکن مالی هستند و توانایی پوشش هزینه های خود و خانواده خود را از طریق منابع غیر کاری دارا میباشند اعطا میشود. بر اساس قوانین کشور یونان مجوز اقامت از طریق تمکن مالی در ابتدا دو ساله بوده و سپس سه ساله تمدید میشود.

هنگامی که اتباع غیر اروپایی موفق به اخذ این نوع اقامت شوند می توانند در یونان زندگی کرده و بدون نیاز به ویزا به تمام نقاط حوزه شنگن رفت و آمد کنند. اتباع کشورهای ثالث می توانند برای اعضای خانواده خود نیز مجوز اقامت اخذ نمایند. سرپرست خانواده باید مدارکی دال بر توانایی پوشش هزینه های خود و اعضای خانواده خود را ارائه کند.
افراد واجد شرایط اخذ اقامت کشور یونان از طریق قانون تمکن مالی

افراد متمکن با درآمد ثابت ماهیانه واجد شرایط اخذ اقامت یونان می باشند، شرط درآمد کافی باید برای هر یک از اعضای خانواده وجود داشته باشد.

حداقل درآمد 2.000 یورو در ماه است و در صورتی که اعضای خانواده شخص نیز افزوده شوند ، 20% برای همسر و 15% برای هر کودک به درآمد ثابت ماهانه فرد متقاضی افزوده می شود.

درآمد ماهانه توسط حقوق بازنشستگی در خارج از کشور، اجاره نامه های ملکی، حساب بانکی و مدارک دیگر به اثبات می رسد.

توجه داشته باشید مبلغ درآمد ماهیانه برای اقامت یونان به مدت دو سال، باید در حساب بانکی ایرانی متقاضی موجود باشد! این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر بتوانید آن را تامین کنید و با ارائه گردش حساب سه ماه اثبات نمائید که این وجه از قبل در حساب شما موجود بوده است، متقاضی واجد الشرایط دریافت اقامت یونان می باشد.

فرد متقاضی ثابت می کند که با توجه به منابع مالی که وی داراست نیاز به استخدام شدن در اروپا ندارد.
شرایط اخذ اقامت تمکن مالی یونان

متقاضی مدارکی دال بر اینکه دارای استطاعت مالی میباشد و نیازی به کار کردن و استخدام شدن در اروپا ندارد ارائه دهد.
متقاضی قبلا به کشور یونان سفر کرده باشد.
متقاضی میبایست نسبت به اخذ ویزای تایپ D اقدام نماید جهت سفر به یونان و انجام امور اداری.
متقاضی اقامت یونان می بایست بیمه نامه پزشکی برای پوشش کامل از مراقبت های پزشکی و هر گونه هزینه های پزشکی که ممکن است در طول اقامت در یونان به وجود آید تهیه نماید.
همچنین نسبت تهیه آدرس قانونی در کشور یونان اقدام کرده و آدرسی معتبر را به دولت ارائه دهد.
آژانس مهاجرتی آوانا میتواند این پروسه را برای تمامی هموطنان به صورت تضمنی انجام دهد.

اخذ اقامت یونان از راه سرمایه گذاری چه مراحلی دارد و چگونه است؟

از سال 2013 دولت یونان جهت تشویق سرمایه گذاران ، برنامه ی ویزای سرمایه گذاری در یونان و اروپا (ویزای طلایی) را ارائه کرده، که این برنامه، ارزان ترین روش سرمایه گذاری در زمینه ی اخذ اقامت در کل اتحادیه اروپا میباشد.
کوتاه بودن زمان صدور این ویزا نیز از دیگر دلایل محبوبیت این روش به شمار می رود؛ طوری که پس از گذشت 1 ماه تا 40 روز از زمان خرید ملک در یونان ، فرد می تواند اقامت کشور یونان را دریافت کند. علاوه بر این، با کسب این

اقامت

هیچ اجباری برای سکونت در کشور یونان بصورت دائمی یا برای مدت خاصی طی یک بازه ی زمانی معیّن، وجود نخواهد داشت و حتی سرمایه گذار می تواند ملکِ خود را اجاره دهد.
طبق این برنامه شهروندان غیر اروپایی می توانند در صورت خرید ملک با ارزش حداقل 250 هزار یورو در هر نقطه از یونان و جزایر آن، به همراه اعضای خانواده، اقامت کشور یونان را کسب کنند. اقامت دریافت شده از این طریق 5 سال اعتبار خواهد داشت و سپس در صورت استمرار مالکیت، هر 5 سال قابل تمدید خواهد بود. این روش همچنین امکان کسب

اقامت بلند مدت

و سفر به کلیه کشور های اتحادیه اروپا را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.


اخذ اقامت طلایی یونان مزایای بسیاری برای سرمایه گذار در یونان و اعضای خانواده ی او به همراه خواهد داشت. از جمله:

سفر و ورود به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بدون محدودیت.

دستیابی به پاسپورت کشور یونان ، در صورت رعایت قوانین مربوطه پس از گذشت 6 سال از خرید ملک.

امکان اخذ اقامت بلند مدت سرمایه گذاری در کشور یونان (سرپرست خانواده) و اعضای خانواده (شامل همسر، فرزندان زیر 21 سال، والدین سرپرست و والدین همسر).

فرصت استفاده از خدمات آموزشی و تحصیلی در تمامی مقاطع و در کلیه کشور های اروپایی.

فرصت سرمایه گذاری و تجارت در یونان .

دسترسی به خدمات درمانی و بیمه های بین المللی.

امکان انتقال پول در کلیه کشور های اروپایی و افتتاح حساب بانکی.


ویزای طلایی یونان از جنبه ی اقتصادی نیز یک سرمایه گذاری سودمند و آینده دار است. پیش از آغاز بحران اقتصادی وضعیت بازار

املاک در یونان

با قیمتی در محدوده ی 3000 یورو برای هر مترمربع، بسیار پررونق بود؛ با شروع مشکلات اقتصادی که از سال 2010 گریبان این کشور را گرفت بهای هر مترمربع ملک تا نرخ 700 یورو سقوط کرد. در حال حاضر با بیرون آمدن یونان از بحران مالی، وضعیت املاک در این کشور نیز بهبود یافته؛ خرید ملک با بهای کنونی که قیمت هر مترمربع آن حدود 1000یورو ارزش دارد، علی رغم اختلاف فاحش نسبت به دوران اوج بازار املاک، به دلیل پیشرفت اقتصادی اخیر یونان و همینطور افزایش تولید ناخالص ملی و رشد چشمگیر صنعت توریسم (از 9 میلیون توریست در سال به 35 میلیون)، یک سرمایه گذاری کم هزینه ولی مطمئن و دوراندیشانه خواهد بود.
روند تفضیلی اخذ ویزای طلایی یونان(Golden Visa)


در این مشاوره شرایط و مدارک شخص متقاضی بررسی می شود و درصورت کامل بودن آنها اقدام به اخذ نوبت ویزا از vfs جهت تحویل مدارک برای اخذ ویزای توریستی شخص متقاضی می شود.دوره زمانی از زمان اخذ نوبت ویزا تا تحویل مدارک و گرفتن ویزا بسته به حجم کار سفارت یونان بین 25 تا 35 روز می باشد.


آژانس مهاجرتی آوانا


آژانس مهاجرتی آوانا


قدم دوم: حضور در کشور یونان


شخص متقاضی در تاریخ مشخص شده در کشور یونان حاضر می شود و با توجه به اقدامات هماهنگ شده از قبل توسط مجموعه مهاجرتی آوانا در مدت حضور ایشان در کشور یونان اقدام به گرفتن کد مالیاتی ایشان، دادن وکالت به وکیل اداره مهاجرت کشور یونان و افتتاح حساب بانکی ایشان در کشور یونان می شود.

در این دوره شخص متقاضی می تواند جهت انتخاب ملک مورد نظر خود در هر نقطه از کشور یونان اقدام و تحقیق نماید، بدیهی است مشاوران مجموعه مهاجرتی آوانا با توجه به حضور دائم در کشور یونان و آشنایی به مناطق با پتانسیل ارزش افزوده بیشتر، تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهند داد.


آژانس مهاجرتی آواناقدم سوم: خرید ملک و اخذ اقامت اتحادیه اروپا از طریق کشور یونان


خرید ملک انتخاب شده توسط فرد متقاضی پس از اعلام صحت و سلامت ملک توسط وکیل مستغلات در محضر خانه .

پس از این قدم در مدت کمتر از 40 روز کارت اقامت کشور یونان فرد متقاضی و افراد خانواده ایشان صادر می شود و می توانند افراد خانواده با مراجعه به اداره مهاجرت کشور یونان آن را دریافت نمایند.

آژانس مهاجرتی آوانا


آژانس مهاجرتی آوانا

هدف ایجاد برنامه ویزای طلایی کشور یونان(Golden Visa )


دولت یونان پیشنهاد اقامت (Residency ) یا شهروندی (citizenship ) کشور خود را با این برنامه به سرمایه گذاران خارجی می دهد. یونان، یک کشور حوزه مدیترانه ای در قلب اروپا می باشد که در سال 1981 به عضویت اتحادیه اروپا درآمد ودر سال 2000 به عضویت کشورهای حوزه شینگن. دولت یونان برنامه گلدن ویزا را برای سرمایه گذاران خارجی که عضو اتحادیه اروپا نیستند را بسیار دقیق و قدرتمند جهت اخذ اقامت و شهروندی تدوین کرده است.

مزایای گلدن ویزا کشور یونان (Golden Visa )

زندگی در کشور یونان بدون محدودیت زمانی و مکانی

تردد بدون محدودیت در کل حوزه شینگن

مالکیت 100% ملک خریداری شده و گرفتن سند به نام خریدار بدون هیچ تفاوتی با یک شخص یونانی الاصل.

دسترسی شخص متقاضی و خانواده ایشان به سیستم درمانی کشور یونان.

دسترسی شخص متقاضی و خانواده ایشان به سیستم آموزشی کشور یونان.

عدم نیاز به حضور، برای حفظ اقامت کشور یونان از طریق گلدن ویزا

در صورت رعایت قوانین و البته حضور حداقلی ( توصیف شده توسط قانون مهاجرتی کشور یونان ) منجر به اخذ پاسپورت کشور یونان می شود.


چرا یونان؟؟؟


با داشتن آب و هوای گرم و ثابت و قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی قابل دسترس و مدیترانه ای و داشتن بیش از 300 روز آفتابی در سال، یونان بهترین کشور آب و هوایی اروپا می باشد.

پس از اتفاقات اقتصادی 2010، قیمت های حوزه املاک و مستغلات به پایین ترین حالت در حد خود رسیده و در این سال ها مسیری صعودی گرفته است و از جذابیت بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار می باشد.

یونان بازاری آزاد و مدرن دارد و به سرمایه گذاران خارجی اجازه تجارت آزاد در حوزه اتحادیه اروپا بدون اخذ تعرفه های گمرکی و خارج ازآن با تعرفه های ورودی 5% می دهد

مراحل اخذ ویزا جهت مهاجرت به یونان یا اقامت یونان چیست؟

یونان یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در جهان محسوب می‌شود و دیدنی‌های یونان مانند موزه‌های دوران باستان، بیزانس، سایت‌های باستان‌شناسی و... از دیرباز تاکنون الهام‌بخش آموزش و پرورش و فرهنگ مدرن در سراسر جهان بوده‌اند. علاوه بر دیدنی‌های جذاب، هزینه سفر به یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه‌تر است و از این رو، گردشگران از سراسر دنیا برای لذت بردن از سواحل آفتابی و سفری به گذشته در شهرهای قدیمی، به یونان سفر می‌کنند. از اینرو، تورهای یونان از محبوب‌ترین تورهای خارجی محسوب می‌شوند.

از آنجایی که این کشور یکی از اعضای معاهده شینگن است، گردشگران برای سفر به آنجا باید از طریق سفارت یونان در تهران، ویزای شینگن دریافت کنند. طبق اطلاعیه مندرج در سایت سفارت یونان، از تاریخ دوشنبه ۱۲ فوریه سال ۲۰۱۸ امور مربوط به دریافت مدارک، تعیین وقت ملاقات، ثبت اطلاعات بیومتریک و... به کارگزار سفارت واگذار شده است.

انواع ویزا توریستی، تجاری، ورزشی، پزشکی، ترانزیت فرودگاهی، کودکان زیر ۱۸ سال و ملاقات با بستگان
مراحل صدور ویزا تعیین وقت، مراجعه حضوری برای تحویل مدارک و ثبت اطلاعت بیومتریک، عودت پاسپورت

دولت یونان بسته به هدف سفر انواع مختلفی از ویزاها را برای متقاضیان صادر می‌کند؛

ویزای توریستی
ویزای تجاری
ویزای ملاقات خانواده و بستگان
ویزای ترانزیت فرودگاهی
ویزای کودکان زیر ۱۸ سال
ویزای ویژه شهروندان عضو اتحادیه اروپا

مدارک لازم برای صدور ویزای یونان

۱) شناسنامه

۲)‌ گذرنامه دارای اعتبار به همراه گذرنامه قبلی (ارائه فتوکپی صفحه‌هایی از گذرنامه که روادید شینگن در آن درج شده الزامی است)

۳)‌ نامه رسمی بانک مبنی بر وضعیت حساب بانکی متقاضی در سه ماه گذشته (به زبان انگلیسی)

۴)‌ عکس رنگی جدید با ابعاد ۴.۵*۳.۵ سانتی‌متر

۵) گواهی اشتغال به کار (برای کارمندان)

۶) گواهی اشتغال به تحصیل (برای دانش آموزان و دانشجویان)

۷) لیست بیمه کارمندی

۸) حکم بازنشستگی (برای بازنشستگان)

۹) رزرو بلیط هواپیما

۱۰) رزرو هتل

۱۱) بیمه نامه مسافرتی معتبر با اعتبار ۳۰,۰۰۰ یورو
مدت زمان صدور ویزا

ویزای یونان

کلیه متقاضیان می‌توانند تا سه ماه پیش از تاریخ سفر برای دریافت ویزا اقدام کنند. حداقل مدت زمان لازم برای بررسی مدارک و صدور ویزا از جانب سفارت دو هفته است.